رفسنجان، ابتدای جاده تهران، سازمان مرکزی دانشگاه ولی عصر(عج)، مرکز رشد واحدهای فناور، واحد تک موتور.

دور نمای تولید موتور در صنعت خودروی جهان

تاریخ انتشار:۱۳۹۹-۰۶-۱۹

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مؤسسه مشورتی PWC، روند تولید موتور در صنعت خودروی جهان، همچنان به سوی کوچکتر شدن درحرکت است. این امر با کمک تکنولوژی توربو شارژ، به پیش میرود.

بر مبنای بررسی های موجود، در پی استانداردهای سخت گیرانه تر به منظور پیشگیری از آلایندگی های خودرویی، خودروهای دارای سوخت جایگزین نیز سهم بازار قابل ملاحظه ای را کسب خواهند کرد. برخی روندهای اساسی این حوزه درقالب چهار تحول زیر برآورد شده است

در زمینه میزان حجم موتور، این روند به گونه ای است که متوسط آن در سال ۲۰۲۱رقم بیش از ۲۰۰۰ سی سی در سال ۲۰۱۴ به موتورهایی با متوسط حجم حدود ۱۸۰۰سی سی کاهش خواهد یافت.    
دورنمای تکنولوژی مورد استفاده در تولید موتور نیز تا سال ،۲۰۱۲ کماکان در سیطره موتورهای توربوشارژ خواهد بود. در این ارتباط، میزان استفاده از این نوع موتورها از رقم ۴۱/۸درصد در سال۲۰۱۴به ۵۸/۸ درصد افزایش خواهد یافت. ضمنا، میزان استفاده از موتورهای توربو شارژ از رقم۲۹/۴درصدبه میزان قابل توجه۳۷/۶درصد افزایش خواهد یافت.         
در بخش شکل بندی موتور خودرو نیز به نظر میرسد که بخش اعظم موتورهای خودروها تا سال۲۰۲۱ به صورت موتورهای خطی ۴سیلندر (i4) به بازار عرضه خواهد شد. سهم تولید موتورهای (i3)نیز با تغییری نسبی روبه رو خواهد شد.
در زمینه گیربکس خودرو نیز به نظر میرسد که تا سال ،۲۰۲۱بخش عمده گیربکس خودروها ۵و۶ دنده خواهد بود. سهم این گروه از گیربکس ها تا حدی، کمتر شده و بیش از ۳۵درصد از آنها با تعداد دنده های بیش از ۶ دنده از جمله گیربکس های اتوماتیک موسوم به ۱CVTبه بازار عرضه خواهدشد.

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار و مقالات آموزشی

با‌توجه ‌به ‌رشد ‌روز افزون ‌فناوری‌های‌ نوين‌ در ‌صنعت‌ جهانی‌ خودرو، ‌رقبای ‌هميشگی‌ اين‌ صنعت ‌نظير ‌بی‌ام‌دبليو،‌بنز، ‌بوش، ‌تويوتا ‌و...
خلاصه خبر: ارائه طرح فشارشکن خودرو برای اولین بار در کشور... www.khanehkheshti.com/59651
خلاصه خبر: تولید انبوه موتور XU پلاس با ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه امسال آغاز می شود، در مرحله اول

درخواست نمایندگی